Ana sayfa \ SSS

Sonuç - Öncesi ve Sonrası

Reklam
Sık Sorulan Sorular

Kargo ve Teslimat BilgileriSoru: Program süresince verilen kilo geri alınır mı?

Dr. Beyer: Çoğu hallerde verilen kilo muhafaza edilir. Kilo vermenin genellikle su kaybından kaynaklandığı diğer diyetlerden farklı olarak Gençleşme Programı’nda zayıflama, eski ve hasta hücre ve yağlı doku kaybı sonucunda elde ediliyor. İnsanları sağlıklı olmayan gıda bağımlılığından kurtarmak programın diğer önceliklerinden biri. Bildiğimiz üzere vücudumuza yararlı olmayan gıdalar kilo almamıza sebep olur. İşletilmiş gıda ve büyük miktarda karbonhidrat içeren şekerli ürünlerin alınması, vücut aşırı miktardaki karbonhidratları depoladığı için kilo almaya yol açabilir. Söz konusu gıdalar mağazalarda çok yaygın olup, kolayca alışkanlık yapar. Yüksek miktarlı şeker ve işletilmiş karbonhidrat diyetlerinin bağımlılığa sebep olduğu testlerce kanıtlanmıştır. Kısacası, tatlı bir şey yemenin özlemini çekiyoruz.

Gençleşme Programı gibi arınma-temizlenme programı uygularken bu bağımlılıktan kurtulabiliriz. Vücudumuzu sıradan beslenme rejiminden farklı olarak dinlendiriyoruz. Çoğu insan programın üçüncü veya dördüncü gününde artık kendini daha iyi, daha sağlıklı, canlı ve temiz hisseder. Çünkü vücut, organizmadaki atıklardan arındırılmıştır. Programı tamamladıktan sonra birçok insan, daha iyi hissettiği için, sağlıksız beslenmek fikrinden nefret duyar, eski beslenme alışkanlığına geri dönmek istemez. Bağımlılık zincirini koparınca vücudumuz aklımıza “Bu yemeği yemek istemem” der sanki. Çoğu hallerde bu program yeni beslenme ve yaşama tarzına doğru giden bir adım olarak kullanılır. Bu diyet sayesinde temizleniriz. Aşırı kilo veririz ve o kadar iyi hissederiz ki kendimizi, daha iyi bir beslenme ve yaşama rejimini kolayca benimseyebiliriz. Programı tamamlayanların paylaştıkları görüşler bunu durmadan kanıtlar.

Soru: Program çocuklar tarafından uygulanabilir mi?

Dr. Beyer: Tabii. 6 yaşından büyük çocuklar bu programa katılabilir. Program, öksürük, soğuk alerjisi, sinüs ve mukoza problemleri ve iltihapları olanlara çok yararlıdır, çünkü bütün problemler organizmadaki toksin birikiminden kaynaklanır.

Soru: Diyabetim var, programı uygulayabilir miyim?

Dr. Beyer: II. tip diyabet hastaları Gençleşme Programı’nı başarıyla ve problemsiz olarak uygulamıştır. Gençleştirme içeceği doğal ağaç şuruplarından dolayı şeker içerir, ancak bir bardak içecek içindeki miktarı nispeten azdır. Programın ana amacı, vücuda yeterli miktarda karbonhidrat vermek üzere içeceğin günde birkaç kez içilmesidir. İlginç olan şu ki, program süresince kilo verilmesi sayesinde diyabet hastalığının gelişmesi yavaşlar. Ayrıca iç organların arındırılması bu organların elverişli çalışmasına katkıda bulunur.

II. tip diyabet hastası olup programa katılmak isterseniz, aile doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. II. tip diyabet hastaları, yalnız kan şekeri seviyesini düzenli olarak kontrol ettiklerini ifade ettiler.

Soru: Mide ülserim var programa katılabilir miyim?

Dr. Beyer: Ülser tedavisi, Gençleşme Programı’nın özel uygulamalarından biridir. Ancak mide ülseri farklı faktörler sonucunda oluşmuş olabileceği için, programın doktor kontrolü altında uygulanması tavsiye edilir.

Soru: Program süresince ilaç almaya devam edebilir miyim?

Dr. Beyer: Doktorun tavsiye ettiği ilaçlara devam etme kararı size aittir. İlaçlar programın neticesini yavaşlatacaktır, ancak ilaçları durdurmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Programı ilaç alırken uygulamanız, programa hiç katılamamanızdan daha iyi olacaktır.

Soru: Gençleştirme içeceğinin bileşimlerinin oranını değiştirebilir miyim?

Dr. Beyer: Olağanüstü açlık hissederseniz, aktif fiziksel faaliyette bulunursanız veya kuvvetli metabolizmaya sahipseniz, içeceğe daha çok şurup ekleyebilirsiniz. Şurup ile limon suyu nispeti 3:2 veya 4:2 olmalı. Size en uygun olanı kendiniz bulunuz. Bazı insanlar daha çok şuruplu, diğerleri ise daha az şuruplu içeceği tercih ederler.

Soru: Kargo ücreti ne kadar?

1,5 lt ye kadar olan siparişinizin kargo ücreti sabit 7 TL'dir. 2 lt ve üzeri olan siparişinizden kargo ücreti alınmamaktadır. Ücretsiz kargo kampanyalarından yararlanılarak alınan ürünlerin iade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti alıcıdan tahsil edilir.

Soru: Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Siparişler aynı gün saat 19:00 da kargo firmasına teslim edilmektedir.

Soru: Siparişim ne zaman bana ulaşır?

Sipariş kargoya verildikten sonra kargo firmasının teslim süresi ve mesafeye göre 2-3 günde elinize ulaşmaktadır. Kargo firmasından ve mücbir sebeplerden dolayı teslimatı geciken ürünlerden firmamız sorumlu değildir.

Soru: Siparişimin teslimat adresini değişebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmeden destek birimimizle irtibata geçiniz.

Soru: Siparişimin alıcı kişisini değişebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmeden destek birimimizle irtibata geçiniz.

Soru: Siparişim ben adresimde yokken gelmiş, ne yapmam gerekiyor?

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz Vİ-VA Life’a iade edilir.

Soru: Siparişim tarafıma ulaşmazsa nasıl bir yol izlemeliyim?

Destek birimimizle irtibata geçiniz.

Soru: Faturayı neden paketin üzerinde gönderiyorsunuz?

Yasal olarak siparişinize ait faturayı paket üzerinde gönderme ve isim soyisim yazma zorunluluğu bulunmaktadır.

Soru: Yurt dışına veya Kıbrıs’a teslimatınız var mı?

Sadece Türkiye sınırları içine teslimat yapılmaktadır.