Ana sayfa \ Gençleşme Programı \ Sıradan Gıda
Sıradan Gıda Tüketiminden Kaçınma

Bazı insanlar 10 gün boyunca sıradan yemek yiyemeyeceklerinden korkar ancak bu korku yersizdir. Gençleşme Programı, açlık programı değil, sağlık programıdır. Açlık herhangi bir yemekten kaçınmak demektir. Gençleştirme içeceği ise besleyici ve enerji sağlayan sıvı gıdadır.

Vücudun sıradan yiyecekler ile yüklenmesi, arınma sürecini engelleyeceği ve verimliliğini azaltacağı için program sırasında sıradan yiyeceklerden kaçınılması çok önemlidir.

Yıllar boyunca elde edilen tecrübe, yemekten periyodik olarak kaçınmanın bütün organizmaya çok yararlı olduğunu göstermiştir. Bu, daha iyi sağlık ve yaşamın doğal süresinin uzatılması için faydalı bir yatırım sayılır.

Sıradan gıdaların alınması vücut enerjisinin büyük bir kısmını tüketiyor. Bu gıdaların günlük menümüzdeki yokluğu, kısa da olsa, vücudumuza arınma süreçlerine öncelik vererek arınma süreçlerinin başarı ile tamamlanmasına imkân sağlar.

Vücudumuzun kendi iç zekâsı vardır. Protein beslenmesi durdurulunca organizmada otoliz (kendiliğinden harap olma) diye adlandırılan bir sürece start veriliyor. Otoliz süreci sırasında organizmanın muhtaç olduğu proteinler yaşlı ve hasta hücrelerden alınıyor. Bu hücreler bölünüyor ve organizmanın kendi ihtiyaçlarına göre başarı ile kullanılıyor. Böylece yeni hücrelerin oluşmasına ve vücudun hızla yenilenmesine elverişli ortam sağlanıyor. Otoliz organizmanın sağlıklı doku ve organlarına dokunmayarak vücudu derinlemesine arındırıp yeniliiyor. Akciğer, karaciğer, böbrek ve cilt biriktirilen metabolik atıklarının hızlı atılmasını sağlayarak kendiliğinden temizleniyor. Sindirim organları tamamen dinlendiriliyor. Dokuların biyokimyasal ve mineral dengesi normalleşiyor, bezlerin kimyasal ve hormonal süreçleri dengeleşiyor. Bütün yaşamsal süreçler, fizyoloji, sinir ve akıl işlevleri olumlu olarak etkileniyor.