Ana sayfa \ Gençleşme Programı \ Spor ve Antrenman
Spor ve Antrenman
Karl Lewis - Madal Bal

Gençleştirme Programı’nın uygulama döneminde spor çalışmalarınıza devam edebilirsiniz, ancak abartmadan. Profesyonel sporcular kondisyonlarında düşüş olduğunu hissedebilirler. Programın uygulandığı dönemde antrenman yükünün %50 oranında azaltılması tavsiye edilir.

Özellikle yoğun antrenmandan kaçınılması gerekir, aksi halde toksinlerin atılması yerine, geriye emilmesine sebep olabilir. Zorlayıcı fiziksel hareketlerin sonucunda vücut artmış olan enerji ihtiyacını yağların ve proteinlerin yıkımından sağlamaktadır. Bu da organizmanın kendi kendini arındırma faaliyetinin aleyhinde bir olaydır. Yoğun kas çalışmalarından dolayı kanda oluşan laktik asit toksinlerin yoğunlaşmasına sebep olur. Şunu belirtmeliyiz ki, hafif bir antrenman toksinlerin vücudumuzdan atılması için daha yararlı olacaktır. Buradaki püf nokta, egzersiz ve dinlenmeyi ayarlayarak dengeyi bulmaktır. Gençleşme hissinin oluşması için doğru dinlenmek çok önemlidir. Dinlenme esnasında vücut kendi enerjisini tamamıyla bu arınma prosedürlerine odaklama imkânı bulur.

Bu hiçbir şekilde antrenmanlara ara vermek anlamına gelmez. Her bir sporcu için Gençleşme Programı akıllıca bir yatırımdır. Program sonucunda çoğu sporcu normal antrenmanlarına büyük heves ve artmış enerji ile geri dönerler. Vücut toksinlerden arındıktan sonra çalışma daha verimli olacaktır. Enerji seviyenizin yükseldiğini hissedeceksiniz, direnciniz, esnekliğiniz artmış olacak.