Ana sayfa \ Gençleşme Programı \ Zaralı Alışkankıklar
Zaralı Alışkankıkların Giderilmesi

Birçok insan sigara, alkol veya et kullanımını bırakmak amacıyla kendilerine verdikleri sözü tutabilmek için Gençleşme Programı’nı yardımcı olarak kullanıyor.

Sigara içme alışkanlığı söz konusu olunca programa başlamadan önce sigara sayısını azaltmanız ve programın dördüncü gününe kadar tamamen bırakmanız gerekir. Vücudumuzdaki kimyasal dengenin iadesi ve arınma süreçleri “nikotin açlığının” giderilmesini kolaylaştırıyor. En önemlisi şu ki, program sayesinde hissedilen canlılık ve ferahlık duygusu, zehirlerin vücudumuzda sebep oldukları ciddi hasar hakkında daha bilinçli olmamızı sağlıyor. Sağlığımıza daha fazla özen göstermeye başlıyoruz.

Program sırasında edindiğimiz kendimize güven, kararlılık ve öz saygı duyguları, kötü alışkanlıklardan vazgeçerek daha sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlıyor.

Alışkanlık eşittir bağımlılık anlamına gelse de vazgeçmek zor gibi görünse de, on günlük süreç içinde yeni yaşam tarzınızın kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizi gördüğünüzde yeni alışkanlığınızın sağlıklı yaşamak olduğunu fark edeceksiniz.