Ana sayfa \ MadalBal \ Maden İhtivası
Maden İhtivası
Madal Bal

Madal Bal şurubu karışımı, detoks sürecinde insan vücuduna gerekli miktardaki mineralleri sağlamak için tasarlanmıştır. Akçaağaç şurubu, mangan ve çinko açısından zengindir, palmiye şurubu ise büyük miktarda potasyum ve kalsiyum içerir. Bu iki bileşim, hücrelerin doğru çalışması için gereklidir ve bu nedenle vücudun arındırılması için çok önemlidir. Bunlar, doğru oranda karıştırıldığı zaman, zengin ve dengeli maden içerikli yegâne Madal Bal şurubu elde edilir.

Potasyum. Kalp faaliyetine ve kasların çalışmalarına katılan esas iç hücre iyonudur. Böbreklerde ise su çıkarma etkisi vardır. Potasyum eksikliği, düzensiz beslenme durumlarında, fazla sofra tuzu tüketildiğinde (sodyum direnci), ortalamaya göre yeterli alınmasına rağmen yetersiz olabilir.

Kalsiyum. Sinir ve kemik dokularının kuruluşuna olduğu gibi metabolizmaya da etki etmektedir. Sık olarak, özellikle bizde, gıdalarda kalsiyum yetersizliği veya emilimi ile sorunların olduğu görülmektedir. Büyük miktar et, ekmek ve alkolsüz içkilerle birlikte şeker, kahve ve fosfatlar, vücuttan kalsiyumu “emiyorlar”. Magnezyum ve diğer madensel tuzlar ve D vitamini (genellikle güneş ışığında oluşan), kalsiyumun benimsenmesini en üst seviyeye getirmektedir.

Magnezyum. Magnezyum, çok kolay çözümlendiği için topraklardan ve ürünlerin yıkanması sırasında aktığından çoğu kez vücudumuzda yeterli değildir. Magnezyum, sinir, sindirim (kabız giderici) ve bağışıklık sistemlerinde (alerjiye ve kansere karşı), kan damarlarında (doku sertleşmesine karşı) dengeyi sağlamak için çok önemlidir. Magnezyum, başka birçok gıda maddelerine kıyasla Madal Bal şurubunda en yüksek yoğunlukta görülmektedir.

Çinko. Sinir sistemi ve hormonsal faaliyetlerle, solunum ve derinin durumu ile ilgili çok sayıdaki enzim süreçlerine iştirak eden çok aktüel biyo-elementtir. Eksikliği, tek taraflı beslenme (dengesiz beslenme rejimindeki vejetaryenler dahil) ve magnezyumu vücutta yok eden bazı ağır metallerle zehirlenmeler durumunda meydana gelmektedir.

Demir. Demir, hemoglobinin esas öğesidir ve iç hücre solunumuna iştirak eder. Eksikliği, çoğu kez özellikle beyaz un-süt diyetine tabii kadın ve çocuklarda görülmektedir. Demir fazlası, uzun süre ve kontrolsüz demir içeren ilâç kullanımından sonra oluşabilir – hemosideroz hastalığı gelişir, bu da, iç organlar ve sinirlerde tehlikeli bozukluklara sebep olabilir. Bu nedenle sadece doğal kaynaklar güvenlidir.

Bakır. Kan oluşumunda demire yardımcı olarak birçok enzim sistemlerine iştirak etmektedir; yine kemik-eklem sisteminde de işlevleri vardır.


100 gr palmiye - akçaağaç Madal Bal şurubunda maden ihtivası:
Demir (Fe) 20 mg
Mangan (Mn) 45 mg
Çinko (Zn) 55 mg
Magnezyum (Mg) 150 mg
Sodyum (Na) 370 mg
Kalsiyum(Ca) 1800 mg
Potasyum (K) 2700 mg
100gr palmiye - akçaağaç Madal Bal şurubun içeriği:
Protein1.1 gr
Karbonhidrat64.9 gr
Yağ0.0 gr
Enerji değeri264 kalori