100% İSPATLANMIŞ İSViÇRE KALiTESi


Vücudu toksinlerden arındırma, kilo koruma dengeleme ve gençleşme programı


Ticari marka Madal Bal doğal ağaç şurubu reçetesi, detoks diyeti için İsviçre’de özel olarak formüle edilip İsviçreli Dr. K. A. Beyer’in yönettiği 4 kişilik alternatif tıp ekibi tarafından geliştirilmiştir: Dr. Meywald (Batı ve alternatif tıp ve homeopati doktoru), Dr. Raabe (Batı ve alternatif tıp doktoru ve ayurveda uzmanı) ve Dr. Kumudini Weerawarna (eczacı, ayurveda ve bitki uzmanı).


Dr. Beyer tarafından geliştirilen İsviçre Programı, kişinin beklentilerine göre birkaç versiyondan oluşmaktadır. Program arzulanan kiloyu korumaya yardımcı olur, ihtiyaç duyulduğunda hızlı kilo vermeye yarar, aynı zamanda özel kişisel uygulama imkânı sağlar. Hücreyi yeniden yapılandırması, canlılık ve enerji vermesi, ayrıca toksinlerden arındırması programın özelliklerinden biri. Hızlı kilo verme ve tükenen enerjinin hızla geri kazanılması yine programın küçümsenmeyecek özelliklerinden.

Madal Bal şurubunun üretimi titiz ve ödünsüz kalite kontrolüne tabidir. Özel olarak seçilen, doğal ortamda yetişen ve kimyasal etkisi altında bulunmayan ağaçların suyundan elde edilen en kaliteli ve temiz şuruptur.

Palmiye şurubu Hindistan'da Neera olarak anılmaktadır. Neera, "hayat veren" anlamına gelir. Palmiye şurupları, özel İsviçre teknolojisi ile elde edilir. Bu teknoloji, açan palmiye meyvelerin saplarının her gün kesilmesini gerektirmektedir. Bu, çok ince ve hassas bir süreçtir; fakat sadece bu şekilde yüksek yaşam gücü potansiyeline sahip özsu elde edilebilir. Özsu, toplandıktan sonra şurubu koyulaştıran ve mayalanmasını önleyen özel termik işleminden geçirilir. Bir litre nihai ürün elde edilmesi için 40-50 litre birincil özsu gerekmektedir.

Elde edilen ürün, dayanıklı, tadı ve kokusu hoş ve kolay çözümlenebilir. Madal Bal şurubunda 5 çeşit Güneydoğu Asya palmiyesinden özsu kullanılır – yağmur ormanlarından Hindistan cevizi palmiyesi, Arenga palmiyesi ve Kitul palmiyesi; bataklık bölgelerden Nipah palmiyesi ve Kuzey Şri Lanka’dan Hindistan palmiyesi. Palmiye şurupları, küçük aile işletmeleri tarafından üretilmektedir. Üretimin bu şekli, büyük işletmelerdeki üretimden daha pahalıdır; fakat en kaliteli organik şurupların elde edilmesine imkân vermektedir.

Akçaağaç özsuyu elde edilmesi için kullanılan ağaçlar en azından 40 yıllık olmalıdır. Kuzey Amerika’da yetişen 75 akçaağaç cinsinden sadece “Kuş Gözü”, Mart ve Nisan aylarında 4-6 hafta boyunca su veren tek akçaağaç cinsidir.

Bu zamanda ormanlar hâlâ bir metreden fazla kar ile kaplıdırlar, bu da, özsuyunun toplanmasını çok zorlaştırmaktadır. Özsu, ağaçlara asılan kovalar ile her sabah toplanır. Toplanan sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar ateşte kaynatılır. Sıvının bozulmaması için, özsuyun yeterli derecede yoğunlaşmış olması gerekir. Ve burada, bir litre nihai ürün elde edilmesi için 40-50 litre birincil özsu gerekmektedir. Bu miktar, bir büyük akçaağacın bir yılda verdiği özsuyuna eşittir.

Yaygın piyasada satılan ve bilinen akçaağaç şurubunun yüzde 90’dan fazlası mısır şurubu ve beyaz şekerden suni olarak üretilen şurup olup, genelde sadece yüzde 2’si gerçek akçaağaç şurubu içerir. Madal Bal bileşiminde kullanılan akçaağaç şurubu, “C+sınıf” şuruptur ve en iyi kaliteye sahiptir, maksimum yüksek mineral içeriği vardır.


Kokteyl Hazırlığı

Маdal Bal gençleştirme içeceğinin hazırlaması

Gençleştirme içeceğinden bir bardak (300 ml) hazırlamak için sadece:

Bu kokteylden istediğiniz sıklıkta ve miktarda içebilirsiniz. Günde 6-10 bardak (2 litreden 3 litreye kadar) tavsiye edilir. Her 1.5 -2 saat arası düzenli veya daima açlık hissi veya halsizlik duyulduktan sonra alınması tavsiye edilir.Gençleştirme içeceğini gün boyu içeceğinizden dolayı, sabahları 1.5 litre bir şişede (5 doz x 300 ml) olarak daha büyük bir miktar hazırlamanız daha pratik olabilir. Aynı şekilde içecekten günlük ihtiyacınızı karşılamak için 2 şişe (10 doz x 300 ml) hazırlayabilirsiniz. Göreceksiniz ki, bu daha pratiktir ve zamandan tasarrufunuzu sağlar.10 günlük Program için size, 1-1.5 litre (2-3 şişe) Madal Bal ve yaklaşık 3 kg limon gerekli olacaktır.

1

İki /2/ çorba kaşığı doğal Madal Bal. Ürün, Gençleşme Programı için özel olarak üretilmiş, ağaç özsularının sadece en saf maddeleri kullanılmıştır. Sıradan şuruplar, bal ve diğer tatlı özsuları bu program için uygun değildir. Bunlar, program sırasında organizmanın temizlenme ve yenilenme süreçlerini engelleyebilir, hatta durdurabilirler.

2

İki /2/ çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu (yarım limon gerekli). Önemli olan, limon içeceği veya konsantre limon suyu değil, taze limon kullanılmasıdır.

3

Bir tutam acı kırmızıbiber (veya kişisel zevkinize göre başka miktarda biber ilâve edebilirsiniz).

4

Bu bileşenleri (300 ml) bir bardakta karıştırdıktan sonra sıcak veya soğuk maden veya kaynatılmış su ilâve edin.

Istanbul 2012

Istanbul 2013

Gençleştirme İçeceği – Mükemmel Sağlık için Bir Formüldür


Gençleştirme içeceği besleyici ve enerji sağlayan sıvı gıdadır.

Tamamen doğal maddeler içeren MadalBal, 10 günlük Gençlik Programı’nın ana unsurudur.

  • MadalBal’ın, organizmanın arındırılması ve yenilenme sürecinde çok önemli işlevi vardır;
  • Vücudun normal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için gerekli olan besin maddelerini sağlar.
  • Dokuların ve hücrelerin biyokimya ve maden dengesinin yenilenmesine yardımcı olur ve hücrelerin yeniden oluşmasını hızlandırır.
  • Doğrudan kana emilir ve bu şekilde sindirim sistemine hiçbir ek yük vermez.
  • Az bir miktar protein tedarik eder, bu da, ek olarak temizlenme sürecini hızlandırır.
  • İç sistemimizden atık ürünlerinin etkili şekilde yıkanması için çok önemli olan sıvı ortamı sağlar.
  • Limonlardaki askorbik asit (C vitamini), temizleyici sürece yardımcı olur; fazla yağların yakımı için iç araç olarak çalışmaktadır.
  • Acı kırmızıbiber metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını ve temizleme sürecini teşvik eder.
  • Doğada doğal olarak yetişen ağaçlardan elde edilen doğal palmiye-akçaağaç şurubunun yaşam gücü, vücuda ferahlık verir ve vücudumuzun kendi yaşam işlevlerini güçlendirir.

Limon ve Acı Kırmızıbiber

Limon gençleştirici etkisi için asırlardan beri kullanılmaktadır. Hindistan, Mianmar (Birma) ve Güney Çin’den gelen limon büyük İskender tarafından Yunanistan’a getirilmiş olup eski zamanlarda pahalıya mal olan lüks gıda olmuş. Roma İmparatorluğunun dağılmasından sonra limon Avrupa’da ortadan tamamen kaybolup XIII. asırda Haçlılarca Filistin’de yeniden keşfedilmiştir.

XV. asırda limon Avrupa mutfağında ana ekşi baharat olarak kullanılmıştır. XIII. asırda ise C vitamininin keşfedilmesinden uzun zaman önce Batı’da limonun şifalı özellikleri iyice bilinmiştir. O zaman Büyük Britanya filosu savaş kurbanı düşen çoğu insanını skorbüt hastalığı nedeniyle kaybetmiş. Filo komutanlığı, denizcilerin 200 gramlık günlük rom payına limon suyu eklemeye başlayınca ölüm oranında hemen düşüş izlenmiştir.

Limon yağlar metabolizmasını hızlandırır. Limon, geleneksel reçetelerde toksinlerin insan vücudundan arındırılması ve karaciğer şifası olarak sık sık kullanılır.

Limon suyu insan vücuduna C vitamini ve potasyum sağlar, mukus salgısı ve atık maddelerinin dışarıya atılmasına yardımda bulunur, gençleştirici içeceğe inanılmaz, derin ve tatmin edici lezzet kazandırır.

Gençleştirme içeceğimize canlılık kazandıran acı kırmızıbiber, metabolizma süreçlerini ve mukus salgısının dışarıya atılmasını hızlandırır. Biber sisteme ek sıcaklık kazandırır, kan dolaşımını iyileştirir, kanın insan vücudunun elverişli arınması aynı derecede, önemli olan daha uzakta bulunan bölgelerine ulaşmasını kolaylaştırır.